Luisana Lopilato Kosovo


 
HomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Luisana flet per personazhin e saj te ri !

Go down 
AuthorMessage
Luly@
Admin
Admin
avatar

Posts : 333
Join date : 2008-08-17

PostSubject: Luisana flet per personazhin e saj te ri !   Tue Apr 07, 2009 12:49 pm

Ajo ėshtė njė vajzė e njerėzve, tė cilėt nuk e mbaje qetėsin pėr ndonjė gjė, ajo ka kodet e katėrta, ajo qė ai thotė se ndjehet dhe ajo shkon pėr gjithmonė pėrpara. Kjo eshte mėnyra se si aktoja Luisana Lopilato pėrshkruan Julieten, personazh i cili betohet se ėshtė mė shumė se njė qasje e saj nė tė gjithė karrierėn e saj. Ėshtė fakt se kjo ėshtė pjesė e “Papį por un dķa”, filmi i Carlos Pablo Bossi Mentasti dhe prodhuar nga Telefé dhe Pampa Film dhe me regji nga Raul Rodrķguez Peilį. Historia ėshtė se si : Federico (Nicolas Cabré) ėshtė njė trajner i ekipit te femrave ne lojen hokej dhe ai ėshtė gati te martohet. Por jeta Fedes i jep njė kthesė rrėnjėsore te tij kur babai (Miguel Įngel Rodrķguez), pėrpara se tė vdesin, kėrkon qė ai tė marrė persiper kujdesin e Tini-it ,motren e tij tetė vjeēar, ėshtė atje kur e takone Julieten (Luisana Lopilato) .

Nė gjirim te plotė “Papį por un dķa”, njė paraqitje e pare ne filma, tregon se pse ajo u zgjedh tė jetė njė "vajzė e ēerekut". Me mė shumė se trembėdhjetė vjet tė pėrballet me kamera, ajo konsiderohet tė jetė njė e privilegjuar. Gjithashtu ajo nuk ka dashur tė flasin pėr lidhjen e saj me Juan Monaco.

A eshte humoristik Nicolas Cabré?
- Ne kurrė nuk kishin punuar sė bashku me pare. Ne tashmė kemi xhiruar disa skena tė filmit. Pėr fat tė mirė, kemi gjetur shumė situata per tė qeshur situata u ngrit, dhe ne jemi nxjerrje dhe lėng tė skenės.

A keni gjetur dashuri?
- Po. Edhe pse ata nuk e pranojnė kėtė, ekziston njė herė tė pėrkulet nė tė njėjtėn kohė. Historia ėshtė shumė e bukur, sepse eshte dashuria e ndryshimeve nė jetėn e tyre pėr tė dy. Ajo e dinte sa pėr fotot, por kur ajo e sheh atė nė person, ajo pushton veten. Dhe, pėrveē njė romance, filmi eshte ndjesi qė kurrė nuk ėshtė e nevojshme pėr tė humbur shpresat, nga e cila mund tė shkojnė nė ēdo gjė nė jetėn .

Pas bumit tė "Casados con hijos" , a jeni e shqetėsuar se ju jeni ajo e klasifikuara nė komedi?
- E dua humorin . E pėrdori shume, gjithashtu me pelqejne edhe skenat dramatike . Dhe unė lėviz mė privilegjuar, sepse ky ishte njė vite i komplikuar pėr tė gjithė dhe ky film ėshtė njė boom i madhe.

Tė jesh e bukur te ndihmon tė keshe njė vend pune?
- Ajo mund tė jetė, por nuk ėshtė e mjaftueshme. Une kame punuar disa vite me pare ne teater, pėr tė prezantuar veten para shumė filmave nuk me zgjodhen per shkaqe te bukurise .

Luisana ka dy vjet e katėr muaj, qe del me tenisierin Juan Monako (24). A ėshtė e vėrtetė se jeni nė njė gjendje pa rrugėdalje pėrshkake te distances ne mes jush?
- Unė nuk do tė them asgjė rreth jetės time private ! Ndjehem e ekspozuar kėshtu . Unė preferoj qė tė mos sqaroje asgje, revistat gjithmonė botojė gjėra qė tė ata mendojnė, nuk ka gjėra qė unė them !

Vazhdoni apo jo?
- Mė vjen keq. Rreth kėtyre temave unė nuk dua tė flas.

Mungojne katėr javė gjirim . Ēfarė do te jete 2009-ta e juaj?
- Pėr momentin, asgjė. Ėshtė njė vite i vėshtirė, si dhe pasi nuk kame shume oferta per ndonje projekt te ri momentalisht, nuk do tė kishte qene keq ndonje pushim i gjate ne ndonjeren plazhe , ka shume qe nuk kam pushuar.

Po disku ?!
- Asgje e re . Nėse do dale diqka interesante do ta pelqeja . Mirepo kete fund te vitit mendoje tė kem diskun me kėngėt e mia.

Ju keni mbaruar incizimet e "Atraccion x4", i cili nuk ka arritur suksesin qe ishte pritur ! A ju ka lėnė njė shije tė hidhur?
- Ajo ishte e vėshtirė, sepse historia e ndryshuar , kjo i dha njė tjetėr ngjyrė. Por pėrtej pritjes, gjėja mė e mirė ėshtė tė ketė punuar mirė me njė grup tė tillė. Dhe unė nuk flas vetėm pėr aktorėt, por edhe nė lidhje me regjisoret, cameramanet, make-up ,artistėt, frizeret etj... E mira vjen gjithashtu edhe nga ekrani . Natyrishte qoftė se shkon shkelqyeshem , shume mire .

Ne “Papį por un dķa” ju e keni larguar profilin tuaj si adoleshente ?!
- Unė nuk mund ta zvogėloj vetė-veten , njė mėkat. Por do te keme kohe te dukem e rritur, tani pėr tani ajo nuk me merakose per te interpretuar personazhe te moshės time. Unė jam e pafajshėme pėr shumė gjėra, por ka kohe qe e kame lene te jem ajo vogelushja .

Arrow www.luly-kosovo.com
Back to top Go down
View user profile http://luly-kosovo.com
rrita

avatar

Posts : 226
Join date : 2008-08-27

PostSubject: Re: Luisana flet per personazhin e saj te ri !   Wed Apr 08, 2009 4:00 am

thnx
Back to top Go down
View user profile
diablofPosts : 13
Join date : 2009-04-12

PostSubject: Re: Luisana flet per personazhin e saj te ri !   Sun Apr 12, 2009 5:38 am

eee fort ti mei Smile
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content
PostSubject: Re: Luisana flet per personazhin e saj te ri !   

Back to top Go down
 
Luisana flet per personazhin e saj te ri !
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Luisana Lopilato Kosovo :: ●●● NEWS ●●● :: Shqip-
Jump to: