Luisana Lopilato Kosovo


 
HomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Plaqkitet shtepia e Lopilatove ...!

Go down 
AuthorMessage
Luly@
Admin
Admin
avatar

Posts : 333
Join date : 2008-08-17

PostSubject: Plaqkitet shtepia e Lopilatove ...!   Mon May 18, 2009 3:21 pm

Kater hajdute te veshur ne rroba te puntoreve te nje pompe benzene “Metrogas” , hyne ne shtepine e familjes Lopilato ne “Parque Chas” te Buenos Aires . Keta hajdute pasi qe kërcënuan pronaren e shtëpisë zonjen Beatriz Lopilato, nenen e Luisana Lopilatos , me një armë zjarri vodhën të holla dhe objektet tjera me vlerë , raportojnë burimet policore.
Gjithqka kishte ndodhur rreth ores 12:30 te pasdites . Tre nga kater hajdutet pasi qe vodhen ato qe deshen , u larguan nga shtepia e familjes Lopilato , dhe ne ate momente mamja e Luisanes i mbylli dyerte e shtepise , pasi qe askush tjeter nuk ishte ne shtepi ne ate momente . Mirpo njeri nga hajdutet kishte mbetur brenda ende ne shtepi pasi qe nuk kishte arritur te largohej dhe ai ne menyre qe te largohet nga shtepi e kishte goditur zonjen Lopilato me pistolete ne koke , dhe keshtu zonja mbeti e shtrire ne dhomen e pritjes . Kete e pa edhe njera nga sherbyeset e shtepise , e cila kerkoje ndihme . Dhe fatkeqesishte edhe hajduti plaqkitesi i katerte arriti te ike .
Per rastin policia ishte lajmeruar pasi qe jane larguar hajdutet nga nje banore i asaje lagje . Te paret qe u lajmeruan per kete ishin babai i aktores , modeles dhe kengetares Luisana Lopilato , dhe vellau i saj Dario Lopilato .
Burimet policore raportojne gjithashtu se hajdutet nuk jane kapur ende nga policia , mirpo ata jane ne kerkime te tyre . Po ashtu kemi arritur te mesojme edhe se zonja Lopilato eshte jashte rrezikut , edhe pse goditja ka qene e forte , per fate te mire nuk ka pasur lendime te renda.
Back to top Go down
View user profile http://luly-kosovo.com
donjeta

avatar

Posts : 55
Join date : 2008-10-18

PostSubject: Re: Plaqkitet shtepia e Lopilatove ...!   Wed May 20, 2009 12:26 pm

Ohh sa mir qe paskan pshtuar te gjithe gjall e saiperket gjerave materiale kan te holla sa te duash ata...
Que bien que todo se fue bien que mama de Lu esta bien ahora..
Pero tienen que policia encontrar esos malos tipos...Sad osea que no puede ser que lo policia de arg sea como como la de kosova jajaja
Back to top Go down
View user profile
rrita

avatar

Posts : 226
Join date : 2008-08-27

PostSubject: Re: Plaqkitet shtepia e Lopilatove ...!   Thu May 21, 2009 3:41 am

mvjen shum keq qe ju ka ndosh kjo familjes se luisanes

por shyqyr qe kan shpetuar te gjith
Back to top Go down
View user profile
donjeta

avatar

Posts : 55
Join date : 2008-10-18

PostSubject: Re: Plaqkitet shtepia e Lopilatove ...!   Sun Oct 11, 2009 5:14 am

valla shum gjyna
Po ka kalu koh tash
nashta i kan gjet
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content
PostSubject: Re: Plaqkitet shtepia e Lopilatove ...!   

Back to top Go down
 
Plaqkitet shtepia e Lopilatove ...!
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Luisana Lopilato Kosovo :: ●●● NEWS ●●● :: Shqip-
Jump to: