Luisana Lopilato Kosovo


 
HomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Luisana Lopilato - Biografia

Go down 
AuthorMessage
Luly@
Admin
Admin
avatar

Posts : 333
Join date : 2008-08-17

PostSubject: Luisana Lopilato - Biografia   Wed Aug 20, 2008 3:53 am

Emri : Luisana
Mbiemri : Lopilato
Nicname : Luly , Lu
Ditelindja : 18.05.1987
Vendlindja : Buenos Aries (Argjentine)
Gjatesia : 1.68 cm
Hobby : Gjumi dhe shetitjet
Familja : Babai , Nena , Vellau dhe Motra .

Biografia :
Luisana Loreley Lopilato de la Torre eshte e lindur me 18 Maj 1987 ne Buenos Aires, Argentina . Njihet dhe eshte aktore dhe modele e suksesshme nga Argjentina . Sukseset me te medha ajo ka arritur ne rrolin e saj si Mia Colucci ne serialin Rebeldeway . Gjithashtu ajo ka pasur sukses edhe ne paraqitjet e saj ne serialet : Chiquititas (1998-2001), Casados con Hijos (2005-2006), Alma Pirata (2006) and El Capo (2007) dhe se fundi ne serialet 4x4 (2008) dhe ne mini serialin telefonik Encandilados (2008) .
Po ashtu Luisana Lopilato njihet edhe si kengetare nga seriali Chiquititas , dhe se si ish-antare e grupit te njohur Argjeninas ERREWAY . Po ashtu koheve te fundit flitet se ajo do te lansoje albumin e pare te saj solo .
Ajo eshte modele e rregullt e shtepive te modes 47 Street dhe Promesse . Ndersa ne Prill te ketij viti (2008) ajo ishte pjes ne sfilaten John Fossa's fashion show .
Ajo se fundi shoqerohet me teniserin Argjentinas Juan Monaco .

Familja :
Luisana eshte femija i trete i Eduardo dhe Betty Lopilato . Ajo ka nje moter , Daniela dhe nje vella (i cili eshte aktor gjithashtu) Dairo .

Luisana ne ERREWAY :
Ne vitin 2002 ajo bashk me shoket e saj Felipe Colombo, Camila Bordonaba dhe Benjamín Rojas te menagjuar nga Cris Morena , formuan grupin i cili beri BOM te madhe ne Ameriken Latine dhe ne disa shtete te tjera Europiane dhe Aziatike . Mirpo ajo ne vitin 2004 vendosi qe te mos ishte me pjes e ketij grupi .
Gjate periudhe qe ekzistonte ERREWAY , ata realizuan serialin e famshem Rebeldeway dhe filmin ERREWAY 4 Caminos .
Back to top Go down
View user profile http://luly-kosovo.com
luy4ever

avatar

Posts : 116
Join date : 2008-08-19
Age : 26

PostSubject: Re: Luisana Lopilato - Biografia   Wed Aug 20, 2008 7:36 am

flm per infon edhe pse e dija!kot nuk jam fanse e saj apo jo?
Back to top Go down
View user profile
Luly@
Admin
Admin
avatar

Posts : 333
Join date : 2008-08-17

PostSubject: Re: Luisana Lopilato - Biografia   Wed Aug 20, 2008 8:51 am

heheh , ke te drejte !!! Je fanse e madhe e Luisanes ???
Back to top Go down
View user profile http://luly-kosovo.com
luy4ever

avatar

Posts : 116
Join date : 2008-08-19
Age : 26

PostSubject: Re: Luisana Lopilato - Biografia   Wed Aug 20, 2008 9:32 am

po eshte idhulli im!

_________________
y morirme contigo si te matas
y matarme contigo si te mueres
pork amores que no matan mueren
pork amores que no mueren nunca matan

Back to top Go down
View user profile
GertaPosts : 19
Join date : 2008-08-20

PostSubject: Re: Luisana Lopilato - Biografia   Sun Aug 24, 2008 1:37 pm

ma e mira osht aaa

4EVER THE BEST
Back to top Go down
View user profile
rrita

avatar

Posts : 226
Join date : 2008-08-27

PostSubject: Re: Luisana Lopilato - Biografia   Thu Sep 04, 2008 10:05 am

edhe un e di biografin e luisanes qdo fans i saj mendoj qe e din
Back to top Go down
View user profile
erMal.IPosts : 19
Join date : 2008-08-27

PostSubject: Re: Luisana Lopilato - Biografia   Sat Oct 04, 2008 10:42 am

shume flm per biografine teper e mire me ka sherby
Back to top Go down
View user profile
Luly@
Admin
Admin
avatar

Posts : 333
Join date : 2008-08-17

PostSubject: Re: Luisana Lopilato - Biografia   Sat Oct 04, 2008 11:20 am

SPS !
Pse te ka sherby ???
Back to top Go down
View user profile http://luly-kosovo.com
Sponsored content
PostSubject: Re: Luisana Lopilato - Biografia   

Back to top Go down
 
Luisana Lopilato - Biografia
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Luisana Lopilato Kosovo :: ●●● Luisana Lopilato ●●● :: Luisana Lopilato-
Jump to: